Prawo budowlane proste w interpretowaniu

Czy mając działkę jesteś Panem na swoim kawałku ziemi? Nie jest tak różowo. Nowe prawo budowlane jednak daje nadzieję na uproszczenie pod względem formalnym remontu czy też przebudowy jednorodzinnego budynku, właściciele, inwestorzy zyskają więcej wolności na swoim terenie, na swoich działkach.
Zmianie ulega definicja obszaru oddziaływania obiektu, zasady przebudowy przegród zewnętrznych i elementów konstrukcyjnych budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Nowe prawo budowlane będzie rozpatrywało obszar oddziaływania, czy mieści się w granicach działki czy wybiega poza nią.
Nowe prawo budowlane wskaże co wybudujemy na zgłoszenie a co wymaga pozwolenia na budowę. Znajdziemy tam katalog prac, które można przeprowadzić na podstawie zgłoszenia, ale też bez załatwiania jakichkolwiek formalności Prawo budowlane ma być proste w czytaniu, nie powinno zawierać odesłań do innych przepisów.
W prowadzono zmiany dla budowy paczkomatów, obiektów małej architektury, przydomowych tarasów i oczyszczalni ścieków. Zmiany dotyczą także projektów budowlanych.

Tagi:
Kategorie: Prawo, Prawo budowlane